Letná starostlivosť o trávnik

Ako my, ľudia, aj trávnik potrebuje vodu na prežitie

Tohtoročné leto je veľmi teplé a suché a trávniky prechádzajú náročným obdobím. Preto sme si pre vás pripravili zopár tipov, ako sa o nich správne postarať.

Rozhodne nepodceňujte zavlažovanie. Rovnako ako my, ľudia, aj trávnik potrebuje vodu na prežitie. Zavlažujte 2-3x týždenne veľkou dávkou vody. Trávnik by za týždeň mal na jeden meter štvorcový dostať minimálne 25 litrov vody. Samozrejme platí, že čím vyššie sú teploty, tým vyššia je potreba závlahy. Pri dlhodobo tropických teplotách bežný anglický trávnik potrebuje až 40 litrov na 1 m2.

Koste 2x týždenne dobre nastavenou kosačkou. V prípade extrémnych horúčav si vertikutáciu odložte na neskôr. Vertikutáciou trávnu mačinu mierne otvoríte a tá tak rýchlejšie vysychá. To znamená, že náročnosť na závlahu je ešte vyššia, čo samozrejme počas horúcich dní nie je žiaduce.

Pravidelne hnojte. Odporúčame hnojiť 1x za 6 týždňov naším sezónnym hnojivom Spring & Summer. Tiež môžete jednorazovo použiť draslíkové hnojivo Autumn, ktoré má v sebe vysoké percento draslíka. Draslíkom posilníte koreňový systém trávnika a ten bude lepšie odolávať nástrahám letných dní. Ak váš trávnik napádajú plesne, v tomto období typicky Kornatka trávna, hnojenie je naozaj potrebné a ako prevenciu určite vyskúšajte Biovin.